Najczęściej zadawane Pytania

1. Jakie są skutki uboczne terapii Stop&Grow?

Przy terapii Hairdreams Stop&Grow nie występują żadne znane skutki uboczne. Testy na tolerancję przeprowadzono w badaniach Instytutu Dermatest w Münster, uzyskując wynik "doskonały". W przeciwieństwie do leków dostępnych na receptę stosowanych przeciwko wypadaniu włosów (np. "Finasterid"), gdzie mogą występować poważne skutki uboczne, Hairdreams Stop&Grow to kosmetyk, który zawiera składniki podlegające surowej kontroli i którego stosowanie w normalnych okolicznościach nie wywołuje żadnych istotnych skutków ubocznych. Nie wyklucza to jednak możliwości, tak jak w przypadku innych produktów kosmetycznych, wystąpienia pojedynczych przypadków nietolerancji składników produktu i reakcji alergicznych. Dotyczy to m.in. osób, mających skłonność do alergii, którzy przed zastosowaniem produktu, powinni zapoznać się szczegółowo z jego zawartością, w celu sprawdzenia, czy nie zawiera on substancji, wywołującej alergię. W razie wątpliwości zalecamy wykonanie testu alergicznego.

2. Kiedy należy rozpocząć terapię przeciwko wypadaniu włosów?

Co do zasady zaleca się rozpoczęcie tak wcześnie jak to możliwe terapii przeciwko wypadaniu włosów. We wczesnym stadium, gdy pojawiają się pierwsze objawy zwiększonej utraty włosów, można pierwotny, pełny wzrost włosów, dzięki konsekwentnemu stosowaniu Hairdreams Stop&Grow, w dalszym ciągu w znacznej mierze zachować. Im dłużej występuje wypadanie włosów, tym większa utrata korzeni włosa, które umierają całkowicie po dłuższej fazie snu i niemożliwe jest już ich uaktywnienie. Stąd zasada "Im wcześniej, tym lepiej!"

3. Czy można stosować Stop&Grow profilaktycznie?

Profilaktyczne stosowanie Stop&Grow może być bardzo użyteczne. Jest to szczególnie ważne, gdy znana jest rodzinna dyspozycja do wypadania włosów, to znaczy gdy jeden z rodziców lub rodzeństwa cierpi na zwiększoną utratę włosów. Stosowanie Hairdreams Stop&Grow jest zalecane również u osób z gęstymi, ale bardzo delikatnymi i słabymi włosami w celu ich wzmocnienia.

4. Jak fryzjer może pomóc przy wypadaniu włosów?

Wszystkie salony Hairdreams Stop&Grow są specjalnie przeszkolone w zakresie analizy i leczenia problemów związanych z włosami i ze skórą głowy. Indywidualna ocena sytuacji włosów - między innymi za pomocą mikroskanera skanującego skórę głowy - oraz szczegółowa rozmowa z klientem, pozwalają określić stan rzeczywisty. Na tej podstawie można zaproponować odpowiednią terapię lub np. przy objawach wypadania włosów związanych z chorobą zalecić wizytę lekarską. Jeżeli jest to rodzaj wypadania włosów, któremu można zapobiec za pomocą Stop&Grow, salon Hairdreams zaproponuje konkretną terapię, którą na życzenie klienta zastosuje. Na podstawie analizy skóry głowy przy użyciu mikroskanera można efekty terapii regularnie monitorować i dokumentować. W ten sposób salon Hairdreams może pomóc wielu klientom cierpiącym na problem wypadania włosów.

5. Czy istnieje natychmiastowe rozwiązanie problemu wypadania włosów?

Hairdreams Stop&Grow zapewnia doskonałe rezultaty w leczeniu wypadania włosów. Ale nawet przy najlepszym środku na porost włosów potrzeba trochę czasu, aż pojawi się widoczny wzrost włosów.

Dla wszystkich tych, którzy nie chcą czekać zbyt długo, optymalnym rozwiązaniem jest zagęszczenie włosów za pomocą Hairdreams Volume +. Własne włosy są tutaj integrowane z wysokiej jakości prawdziwymi włosami. Dostępne są różne, opatentowane metody, które zapewniają optymalny rezultat w każdym indywidualnym przypadku w zależności od stanu włosów i marzenia o fryzurze. Miejsca łączeń są bardzo delikatne i niewidoczne, a efekt niezwykle naturalny, nie do odróżnienia od własnych włosów. W zaledwie 2 godziny eksperci Hairdreams potrafią stworzyć dokładnie taką fryzurę, o jakiej marzysz.

Szczegółowe informacje o Hairdreams Volume + znajdziesz tutaj: www.hairdreams.com.

6. Mity wokół wypadania włosów

Każdy z nas zna mity i baśnie o magicznych środkach na porost włosów. Krąży tak dużo opowieści i plotek na temat włosów, że czasami trudno jest odróżnić prawdę od kłamstwa. Poniżej ujawniamy kilka najpopularniejszych mitów o włosach.

Źródło: www.haarverdichtung.de

Obcinanie włosów przyspiesza ich wzrost
Gdyby było tak pięknie. Niestety częste wizyty u fryzjera nie sprawiają, że włosy rosną szybciej. Regularne podcinanie włosów nie ma żadnego wpływu na ich wzrost, niemniej zapewnia zdrowe końcówki.

Golenie głowy sprawia, że odrastające włosy są grubsze
Ten mit rozciąga się na owłosienie całego ciała. Również tutaj wydaje się, że włosy początkowo rosną grubsze. Wynika to jedynie z faktu, że początek włosa jest grubszy od jego końcówki. Tak więc, kiedy osiągnie on pierwotną długość, nie będzie on grubszy, niż był przed ogoleniem.

Łysinę zawdzięczasz swojej matce
Przyczyną utraty włosów mogą być z pewnością uwarunkowania genetyczne. Odpowiedzialność ponosi tutaj jednak nie tylko matka. Utrata włosów jest zawsze procesem złożonym, co oznacza, że bierze w nim udział więcej genów, pochodzących zarówno od matki, jak i od ojca. Im więcej członków rodziny cierpi na wypadanie włosów, tym większe ryzyko wystąpienia tego problemu u siebie.

Noszenie kapelusza lub czapki powoduje wypadanie włosów
Czy skóra głowy może pod czapką oddychać? Jeżeli nakrycie głowy nie jest za ciasne, nie blokuje wówczas dopływu krwi do mieszków włosowych, co nie ma również najmniejszego wpływu na wypadanie włosów. To objawia się bardzo szybko silnym bólem głowy. Chusty, opaski, kapelusze, czy czapki nie stanowią zatem czynnika ryzyka, co więcej przy właściwej technice noszenia w stylowy sposób mogą zatuszować utratę włosów.

Szczotkowanie włosów przyspiesza ich wzrost
Szczotkowanie włosów 100 razy dziennie, a tym samym przeżycie "efektu Roszpunki" jest mitem, który od dziesięcioleci wciąż trwa. Szczotkowanie nie pobudza procesu wzrostu włosów. Wręcz przeciwnie. Przy zbyt częstym czesaniu lub szczotkowaniu, zwłaszcza mokrych włosów, mogą się one łamać, a ich końcówki rozdwajać. Do rozczesywania mokrych włosów najlepiej jest użyć grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami. Suche włosy należy szczotkować płaską szczotką.

Codzienne mycie włosów zwiększa ich wypadanie
Faktem jest, że zbyt częste mycie, a także nadmierne użycie niektórych produktów do pielęgnacji włosów, może doprowadzić do uszkodzenia łodygi włosów. Mieszki włosowe pozostają jednak nienaruszone. Mycie włosów co drugi dzień jest lepszym rozwiązaniem. Zasadniczo jednak codzienne mycie włosów nie ma żadnego wpływu na ich utratę.

Suszenie włosów powoduje ich wypadanie
Suszarka, prostownica lub lokówka mogą powodować uszkodzenia struktury włosów, takie jak ich łamanie lub rozdwajanie końcówek. Włos staje się w ten sposób suchy i pozbawiony blasku. Ale suszenie samo w sobie nie powoduje utraty włosów, ponieważ mieszki włosowe nie ulegają tutaj uszkodzeniu, o ile gorące powietrze nie dociera bezpośrednio do skóry głowy.

Niedobór witamin powoduje wypadanie włosów
Ten mit jest częściowo prawdziwy. Nawet jeśli zdrowe i prowadzące zdrowy tryb życia osoby mogą cierpieć z powodu wypadania włosów, niedożywienie, błędy żywieniowe, czy niezdrowe nawyki i brak niektórych witamin jeszcze bardziej pogłębiają ten problem. Biotyna, jak również inne witaminy z grupy B, witamina E, C i wapń mają pozytywny wpływ na włosy. Zdrowa, bogata w witaminy dieta, w skład której wchodzą pełnoziarniste produkty zbożowe, owoce i warzywa oraz nienasycone kwasy tłuszczowe przyczyniają się do zdrowego organizmu, a więc również zdrowych włosów.

Twarda, zawierająca dużo wapnia woda powoduje wypadanie włosów
W twardej wodzie występuje duże stężenie magnezu i wapnia. Jednakże nie ma badań wykazujących związek między utratą włosów a wodą zawierającą dużą ilość wapnia. Różnicę można głównie dostrzec w tym, jak włosy "się czują". Twarda woda nie ma zatem żadnego wpływu na wypadanie włosów i ich wzrost.

7. Co to jest dziedziczna utrata włosów?

W naszych genach leży nie tylko klucz do koloru oczu i włosów. Kontrolują one również tendencję do wypadania włosów. Na łysienie androgenowe znaczący wpływ mają hormony i genetyka każdego człowieka.

Źródło: www.haarverdichtung.de

Dziedziczna utrata włosów dotyczy tylko mężczyzn? Niestety jest to tylko rozpowszechniony mit. Nawet jeśli u około 95 procent mężczyzn przyczyną wypadania włosów jest łysienie androgenowe, coraz więcej kobiet także cierpi z tego powodu. Jest to również najczęstsza przyczyna wypadania włosów u kobiet. Obecnie 3 na 100 kobiet w wieku pomiędzy 20 a 29 rokiem życia rozpoznaje silne prześwity na włosach w okolicy środkowego przedziałku. Z wiekiem i związanymi z tym wahaniami hormonalnymi, takimi jak ciąża, czy menopauza, nasila się problem wypadania włosów. U 17% kobiet pomiędzy 40 a 49 rokiem życia dotkniętych problemem utraty włosów stwierdza się łysienie androgenowe. Od 60 roku życia już co czwarta kobieta dotknięta jest tym problemem.

W przeciwieństwie do mężczyzn, nie pojawia się tutaj łysina. Włosy przerzedzają się, zwłaszcza w okolicach przedziałka i czoła, ale tylko w wyjątkowych przypadkach wypadają całkowicie i na powierzchni całej głowy. Odpowiedzialność ponoszą tutaj męskie hormony płciowe, zwane androgenami. Jeśli kobieta ma predyspozycje, normalne dawki wytwarzane w jajnikach i nadnerczach wystarczą, aby spowodować androgenowe wypadanie włosów.

Androgeny silnie oddziaływują na mieszki włosowe odpowiedzialne za produkcję włosów. Mieszki włosowe zmniejszają się, ponieważ naczynia krwionośne, które dostarczają im ważnych składników odżywczych, kurczą się. To zakłóca również wzrost włosów i związane z nim fazy wzrostu. Włosy wypadają szybciej, mieszki włosowe zmniejszają się, w wyniku czego odrastają tylko drobne włoski, do czasu aż włos całkowicie wypadnie.

Ten stan włosów jest nieodwracalny i nawet przy pomocy leków nie nastąpi poprawa. Włosy będą stopniowo cieńsze i lżejsze.

8. Jakie są przyczyny wypadania włosów?

Źródło: www.haarverdichtung.de

GENETYCZNIE UWARUNKOWANE WYPADANIE WŁOSÓW
Najczęstsza przyczyna wypadania włosów – przeczytaj więcej tutaj.

ŁYSIENIE DYFUZYJNE
Haarausfall Hairloss Diffuser Haarausfall Ingrid_vorherDyfuzyjne wypadanie włosów nie objawia się początkowo jedynie łysiną, ponieważ bardzo często włosy przerzedzają się nagle na całej głowie. Dlatego dyfuzyjne łysienie jest z reguły odkrywane dość późno. Wypada więc więcej włosów niż zazwyczaj, łatwo się one łamią, pozostają na grzebieniu, pod prysznicem, czy na poduszce.

Jest to często jeden z sygnałów, że nasze ciało woła o pomoc, reakcja na duży stres, chorobę lub niedożywienie. Przyczyna najczęściej leży w przeszłości, jednorazowa (np. infekcja, zakończenie ciąży) lub długotrwała (np. stres, depresja).

ŁYSIENIE PLACKOWATE
Przy jednej z najczęstszych przyczyn utraty włosów występują nagle i bez wyraźnego powodu okrągłe, łyse miejsca na głowie lub innej owłosionej części ciała. Stoją za tym procesy zachodzące we własnym ciele, atakujące korzenie włosów, stanowiące wysokie obciążenie dla osób dotkniętych tym problemem. Korzenie włosów nie zostają jednak całkowicie zniszczone przy łysieniu plackowatym, włosy mogą odrosnąć.

Łysienie plackowate (Alopecia Areata) jest chorobą zapalną włosów. Komórki układu odpornościowego, tak zwane limfocyty T, otaczają mieszki włosowe podczas fazy ich wzrostu. Komórki te atakują konkretny antygen, gdyż uznają go za "obcy" i dochodzi tutaj do przedwczesnej utraty włosów.

HORMONALNIE UWARUNKOWANE WYPADANIE WŁOSÓW
Haarausfall hormonell beding Uschi_vorherHormonalnie uwarunkowane wypadanie włosów spowodowane ciążą, menopauzą, czy wahaniami hormonalnymi często wpływa na kobiecy wygląd. Nie należy lekceważyć związanego z tym stresu psychicznego, w wielu przypadkach można kobietom pomóc.

Kobiece ciało w wyniku narodzin dziecka lub zmian hormonalnych zachodzących podczas menopauzy ulega różnym zmianom. Wraz ze zmianą poziomu hormonów może przede wszystkim dochodzić do tymczasowej i dość często intensywnej utraty włosów.

Zwiększoną utratę włosów podczas lub po ciąży określa się fachowo jako Telogenes Effluvium lub łysienie dyfuzyjne. Ten rodzaj wypadania włosów występuje bardzo często i z czasem włosy z reguły odrastają.

ALOPECIA UNIVERSALIS I TOTALIS
Haarausfall Frau GlatzeGdy okrągłe, łyse miejsca rozprzestrzeniają się na całej głowie, prowadząc w ostateczności do całkowitej utraty włosów, mamy do czynienia z alopecia totalis. W skrajnych przypadkach, gdy włosy zanikają na całym ciele, występuje alopecia universalis. Poradzenie sobie z tym problemem nie jest łatwe. Zrozumienie choroby jest jednak pierwszym krokiem prowadzącym ku temu.
Czynnikiem wywołującym alopecia totalis, a także universalis jest reakcja autoimmunologiczna organizmu. Zdrowy system odpornościowy broni się przed wirusami, bakteriami i pasożytami. W niektórych przypadkach jednak jest to także niewłaściwa reakcja układu odpornościowego na własne ciało. Tę fałszywą reakcję układu odpornościowego nazywa się zaburzeniem autoimmunologicznym. Przy alopecia totalis wszystkie mieszki włosowe na głowie są atakowane przez własny układ odpornościowy - wywołując reakcję zapalną. To z kolei prowadzi do zaburzeń wzrostu włosów, a ostatecznie do łysienia, nawet jeśli reszta ciała pozostaje zdrowa.

ŁYSIENIE MECHANICZNE
Haarausfall Frau blond mit BürsteGdy w wyniku ciągnięcia włosów lub za ciasnej fryzury, wypadają włosy, a skóra głowy boli, mamy do czynienia z łysieniem mechanicznym. Można temu jednak zapobiec.
Wiele osób uszkadza własne włosy poprzez stylizacje, które powodują zbyt silne ciągnięcie korzeni włosów. Ten problem dotyczy nie tylko Afroamerykanów, noszących afrykańskie warkoczyki i corn-rows. Również mocno ściśnięte kucyki, czy koki mogą przyczynić się do wypadania włosów. W najgorszym przypadku dochodzi nawet do wyrywania korzeni włosów, a mieszki włosowe doznają szoku. Często pojawiają się również reakcje zapalne na skórze głowy, takie jak czerwone guzki, krosty, czy łuszczenie. Przerzedzenie włosów występuje głównie tam, gdzie były one związane lub splecione.

Jeżeli mechaniczne łysienie zostanie odpowiednio wcześnie wykryte i leczone, może ono zostać całkowicie wyleczone, a włosy odrosną. W zaawansowanym stadium, mieszki włosowe mogą być tak uszkodzone, że wzrost włosów nie jest zadowalający.

ŁYSIENIE BLIZNOWATE
Haarausfall Vernarbende Alopezie Angela_vorherŁysienie bliznowate lub tak zwana alopecia cicatriciell, pozostawia w miejscu wypadania włosów blizny. Chodzi tutaj o grupę chorób pozostawiających widoczne ślady na skórze głowy i powodujących często trwałe wypadanie włosów.

Około 3% osób cierpiących na jedną z form łysienia, jest narażonych na łysienie bliznowate. Łysienie bliznowate występuje zatem rzadko. Cierpią na nie zarówno mężczyźni, jak i kobiety. W tym przypadku bliznowata tkanka zastępuje zniszczone mieszki włosowe.

TRICHOTILLOMANIA
1 na 50 osób powyżej 12 roku życia odczuwa silną potrzebę wyrywania własnych włosów. To uzależnienie nazywa się trichotillomania. Może to dotyczyć włosów na głowie, owłosienia twarzy, czy innej części ciała. Efekt: łyse miejsca lub poważne wypadanie włosów. Przyczyna tej dolegliwości nie została jeszcze do końca wyjaśniona i nie ma raczej nic wspólnego ze stanem psychicznym.

TRYCHODYNIA (BÓL WŁOSÓW)
Haarausfall Frau Hairloss Women Judith_vorherU wielu osób, które cierpią na androgenowe lub dyfuzyjne wypadanie włosów, obserwuje się również nadwrażliwość skóry głowy. Może się ona objawiać poprzez mrowienie, pieczenie, bolące cebulki włosów lub swędzenie. Osoby dotknięte tą chorobą często pozostają same ze swoim problemem.

Utracie włosów towarzyszy w niektórych przypadkach niewyjaśniony ból skóry głowy. Ten objaw uważany jest za niepokojący. Fachowo określa się to jako trychodynia (gr. trichos = włos, dynê = ból). Jest to zjawisko, dotykające zarówno mężczyzn, jak i kobiet, przez wielu lekarzy niestety lekceważone. Jest to przede wszystkim, z wyjątkiem dermatologii, zjawisko w dużej mierze nieznane. Mimo, iż około 34% pacjentów, potrzebujących i korzystających z pomocy psychologa z powodu utraty włosów, cierpi na tę dolegliwość.

Prawdopodobną przyczyną są tutaj przebyte zapalenia skóry głowy, a także stres (który z powodu utraty włosów nasila się) oraz powstałe w wyniku tego silne napięcia mięśni głowy, szyi, czy żuchwy. Zaobserwowano również bóle głowy.

USZKODZENIA STRUKTURY WŁOSÓW
Wypadanie włosów Hair Loss uszkodzenia struktury włosów Christina_przedNadmierne zabiegi stylizacyjne oraz przy użyciu gorącego powietrza poważnie uszkadzają włosy. W najgorszym przypadku może dojść do utraty włosów.
Wiele kobiet lubi w przeróżny sposób stylizować swoje włosy. Jednak poprzez próbę uzyskania wspaniałej fryzury, w najbardziej ekstremalny sposób, można niestety przyczynić się do łamania lub wypadania włosów. Przyczyną tego są czynniki mechaniczne, takie jak nadmierne szczotkowanie, tapirowanie, mocne splatanie i wiązanie włosów za pomocą gumek.

Również zabiegi chemiczne, takie jak farbowanie, trwała ondulacja, rozjaśnianie lub bardzo częste mycie włosów może prowadzić do ich uszkodzenia. Ponadto należy ograniczać zabiegi z zastosowaniem gorącego powietrza z użyciem suszarek do włosów, lokówek, prostownic, a także nadmiernego nasłonecznienia i promieniowania UV.

Uszkodzenie struktury włosów oznacza łamanie się włosów u nasady, cebulki pozostają natomiast nienaruszone, włosy mogą nadal rosnąć.

Poprzez regularne uszkodzenia dochodzi do łamania i przerzedzenia włosów. W ekstremalnych przypadkach w wyniku niewłaściwych zabiegów z użyciem gorącego powietrza dochodzi nawet do łysienia bliznowatego.

Jeśli uszkodzenia włosów zostaną wykryte odpowiednio wcześnie, poprzez właściwą pielęgnację oraz wyrzeczenie się szkodliwych środków stylizujących, można je w dużym stopniu cofnąć. Jednak rozpoznanie tego problemu wymaga zazwyczaj porady fryzjera.

9. Jakie są przyczyny dziedzicznej utraty włosów?

Za łysienie androgenowe odpowiedzialne jest skomplikowane oddziaływanie kilku czynników dziedzicznych. Dziedziczenie, które przechodzi z ojca lub matki na dzieci, ma charakter wielozłożony. Oznacza to, że w proces ten zaangażowanych jest kilka genów. Kluczową rolę odgrywa tutaj dziedziczna nadwrażliwość mieszków włosowych na hormon steroidowy - DHT (dihydrotestosteron). DHT powstaje w wyniku przekształcenia się testosteronu przez określone enzymy. Około 5% wolnego testosteronu jest konwertowane na DHT. Odpowiedzialna za ten stan jest 5-alfa-reduktaza. Jeśli w organizmie występuje wzrost 5-AR, nastąpi zwiększenie ilości testosteronu, która ulegnie przekształceniu w DHT, a co za tym idzie wzrost wypadania włosów.

Źródło: www.haarverdichtung.de

Hormony & geny są odpowiedzialne

DHT ma istotny wpływ na rozwój męskiej płodności. Odgrywa dużą rolę w procesie dojrzewania. Ze względu na nadwrażliwość na DHT, jak już wspomniano, faza wzrostu/anagenowa włosów zostaje skrócona i włosy wypadają wcześniej. DHT wiąże się z receptorami mieszków włosowych, co powoduje wypadanie włosów. Każdy nowy odrastający włos jest mniejszy i cieńszy, niż poprzedni. Dochodzi do miniaturyzacji włosów.

U kobiet duże znaczenie ma również dodatkowy czynnik - zmniejszona aktywność enzymu aromataza, który przekształca androgeny w estrogeny i występuje w zwiększonym stężeniu w okolicy czoła. Wywołuje to nadmiar androgenów.

10. Konwencjonalne aktywne składniki w produktach na porost włosów

MINOXIDIL:

Labor_12_bearbObecnie najczęściej stosowanym środkiem na porost włosów jest Minoxidil. Minoxidil jest aktywnym składnikiem pierwotnie stosowanym do redukcji ciśnienia krwi. Mechanizm działania przy wypadaniu włosów nie jest jednak dokładnie znany. Minoxidil został dopuszczony do sprzedaży jako środek na porost włosów, ponieważ w wyniku jego stosowania u pacjentów z podwyższonym ciśnieniem krwi pojawił się skutek uboczny w postaci silniejszego wzrostu włosów. Minoxidil może zatem poprawić wzrost włosów i działa w wielu przypadkach. Największe szanse na sukces są wtedy, kiedy tylko mały obszar skóry głowy dotknięty jest problemem i utrata włosów nie trwa długo.

Znane możliwe działania niepożądane leku Minoxidil:

Podrażnienie skóry
Swędzenie
Zapalenie skóry
Pojawienie się włosów w obszarach niepożądanych (hipertrichoza)
Wzrost tętna

FINASTERID:

Finasterid jest preparatem przeznaczonym wyłącznie dla mężczyzn i ma sprawdzone działanie przeciwko wypadaniu włosów. Finasterid jest (w Niemczech) lekiem dostępnym wyłącznie na receptę, hamuje enzym 5-alfa-reduktazy, pierwotnie stosowany był w chorobach prostaty i uważany jest za syntetyczny steryd. Finasterid zapobiega przekształcaniu hormonu płciowego testosteronu w dihydrotestosteron (DHT), czyli hormon atakujący korzenie włosów. Po zaprzestaniu stosowania leku, włosy mogą ponownie wypadać.

Znane możliwe działania niepożądane stosowania Finasterid u mężczyzn:

Zaburzenia erekcji
Wzrost piersi
Depresja
Ryzyko zachorowania na raka piersi, według brytyjskiej organizacji „Medicines and Healthcare products Regulatory Agency“ (MHRA) , nie może zostać wykluczone.
Dutasterid ma podobne działanie, co Finasterid.

INNE PREPARATY STOSOWANE NA POROST WŁOSÓW:

Oprócz Minoxidil i Finasterid istnieją także inne składniki czynne stosowane w produktach na porost włosów. Jednak w porównaniu do Minoxidil i Finasterid brak jest wystarczających danych naukowych do oceny trwałego leczenia:

Ethinylestradiol und Cyproteron
Prednisolon
Triamcinolon
Estradiol / Alfatradiol
Pantovigar
D-pantenol
Suplementy cynku
Kofeina
Cystyna, tiamina, witaminy z grupy B, biotyna i drożdże